Dětský doktor Lovosice - MUDr. Jiří Kožíšek

Pediatrická péče


Pediatrická péče – MUDr. Kožíšek, Lovosice
Pediatr Lovosice je vhodným řešením pro všechny děti. Pediatrie je rozsáhlý obor, který ve své podstatě zahrnuje péči o děti a dorost. Jako my dospělí, potřebujeme chodit k lékaři, potřebují to i naše děti. Samoléčba by ho mohla v závažných případech ohrozit i na životě. Je tedy důležité s dítětem chodit k lékaři včas, poté se není čeho obávat. Většina dětských nemocí se dobře diagnostikuje a dítě je v poměrně krátkém časovém úseku zase zdravé. Akutní nemoci jsou tedy vyléčeny a dítě se může vrátit do školy či školky bez další medikace. Jsou ovšem i případy, kdy děti onemocní chronicky a chodí k nám tedy na častější kontroly, užívají pravidelně léky, atd.

Děti je nutno naučit k jeho nemoci zodpovědně přistupovat. Již od útlého dětského věku je nutno dítě vést správným směrem k tomu, aby svou nemoc bralo vážně a dodržovalo určité zásady. Jenže malý kojenec nebo batole se tomu těžko naučí, je závislý na veškeré péči, kterou mu poskytne jeho matka. Apelujeme zde tedy i na maminky, které by měly ve všech ohledech přistupovat ke svému dítěti způsobem, který si u nás vštípí a naučí.

Pediatrie obsahuje následující složky:
Zkráceně řečeno je pediatrie o prevenci, diagnostice a léčbě. V praxi to znamená, že pokud chceme odhalit chorobu, dítě musí být vyšetřeno. Těžko vám pediatr stanoví diagnózu ze dveří ordinace. I ten největší specialista ví, že je potřeba dítě důkladně prohlédnout a vyšetřit, aby nedošlo k pochybení, ale zároveň ho netraumatizoval zbytečnými metodami. Jedná podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Nepříjemné konflikty tak u nás nehrozí, nebojte se.

Při diagnostikování nemoci nastává další proces, při kterém se podílí na postupech i matka a dítě, je to samotná léčba. Pokud dítěte stav nevyžaduje hospitalizaci, je to na matce, aby dala dítěti naordinované léky podle lékaře, rehabilitovala s ním či inhalovala. Záleží, jak a čím dítě onemocnělo, poté se rozhodne postup léčby. Prevence v sobě zahrnuje zase postupy, aby se dítě nenakazilo žádnou nemocí nebo po prodělané nemoci jí opět nezískalo. Dbáme na pravidelné očkovací kalendáře a kontroly. Při onemocnění a následném doléčovacím režimu trváme na tom, aby dítě dodržovalo rad, které jsme mu říkali – jíst ovoce a zeleninu, neprochladnout, atp. Vždy je stav dítěte posouzen individuálně, dětský lékař Lovosice vždy každého řádně vyšetří. I malé dítě je nutno brát jako bio-psycho-sociální jednotku, která potřebuje uspokojit všechny potřeby nejen v plném zdraví, ale i v nemoci.

Dítě si teprve pěstuje imunitu, kojené dítě dostává mlékem potřebné imunoglobuliny od matky, ale následně si je musí budovat samo, takže začínáte s příkrmy, dítě třeba nepřibírá, při stravě má průjem, atd. Obraťte se na nás, registrujte u nás své dítě a my vám vyjdeme maximálně vstříc. Dětský doktor Lovosice je zárukou spokojenosti. Naše smluvní podmínky s pojišťovnami jsou velice dobré, standardní výkony jsou jimi hrazeny, u péče specializovanější vyžadující lékařskou intervenci pomocí nadstandardních přístrojových a laboratorních technik, vyšetření neproplácí a stáváte se samoplátci.

V případě zájmu registrace či převzetí vašeho dítěte do naší péče nás kontaktujte na čísle 416 53 24 22.

MenuMUDr. Jiří Kožíšek

praktický dětský lékař v Lovosících
Adresa:
Školní 1
410 02 Lovosice

tel.: 416 53 24 22
mudr.jirikozisek@seznam.cz